FAIL (the browser should render some flash content, not this).ŞENKÖYLÜLER KIRMA YEŞİL ZEYTİN

Şenköylüler Kırma Yeşil Zeytin Eylül ayı başlarında yağlanmaya başlayan halhalı ve topak aşı zeytinleri toplanır. Zeytinler boylarına göre ayrılır. Köy evlerinde bulunan kütük ve tokmakla tek tek çekirdeği kırılmadan ve çekirdekleri içinden çıkmayacak şekilde kırılır. Kırılmasındaki amaç içindeki acısının çıkarılmasıdır.

Büyük genişçe bir kapta üç gün, günde iki kere suyu değiştirilir. Acısı alınan zeytinler plastik veya cam kavanozlara, ağzı bir karış eksik kalacak şekilde, doldurulur. Yani küplere. Üstü suyla doldurulur. En üstüne incir yaprağı konur. Uzun süre dayanmasını ve cıvımasını önler incir yaprağı. Bütün bir yıl boyunca erimeyen ve bozulmayan bu ürün Antakya ve yöresinin kahvaltı sofralarında vazgeçilmez bir tatdır. Tuzlu salamura suyu "yumurta ayarıyla yapılır". Salamura yeşil zeytinler güneş görmeyen bir yerde muhafaza edilir ve bu şekilde tazeliğini bir sene korur.

Salamura yeşil zeytin sofraya gelmeden önce, salamura halde bekletildiği kavanozdan yenecek miktarda alınır ve iyice yıkanır. Bir tabağa alınır, üzerine biraz pul biber, nar ekşisi, kuru zahter (kekik) ve zeytinyağı eklenerek afiyetle yenir.


NASIL SİPARİŞ VERİRİM?

Ürünlerimizden sipariş vermek için E-SATIŞ Mağazamızın Link'ine TIKLA: http://esatis.senkoyluler.com

GÖNDERİ ŞEKLİ

Şenköylüler Kırma Yeşil Zeytinleri 3-5 kg'lık plastik kavanozlarda ve 20 kg'lık teneke kutularda gönderilmektedir. Tüm Türkiye'ye gönderim yapılabilmektedir. Gönderi haftanın belirli günlerinde anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Sipariş: Sipariş vermek ve ürün satın almak için info@senkoyluler.com adresine mail gönderebilir veya 0 326 6160234 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Uyarı: Şenköylüler Kırma Yeşil Zeytini satışı sadece Şenköylüler Web Sitesi üzerinden yapılmaktadır.

 

ŞENKÖYLÜLER KIRMA YEŞİL ZEYTİN FOTOĞRAFLARI

Kırma Yeşil Zeytin

 

Kırma Yeşil Zeytin

 

Kırma Yeşil Zeytin

 

Kırma Yeşil Zeytin

 

Kırma Yeşil Zeytin

 

Yasal Uyarı: Tüm içerik ve fotoğraf hakları www.senkoyluler.com'a aittir. Fotoğraflar izinsiz kullanılamaz.