FAIL (the browser should render some flash content, not this).ŞENKÖYLÜLER DEFNE YAĞI

Defne ağacı Akdeniz bölgesine ait bir bitki olup daha çok doğal makilik alanlarda yetişir ve yıl boyu yeşil kalır. Yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Mart ayında çiçeklenir ve tohumları ekim ayında tam olgunluğa ulaşır. Tohumları elips biçiminde ve koyu parlak siyahtır. Tohum büyüklüğü yaklaşık nohut iriliğindedir. Tohum danelerinin dış kısmı ince etli olmasına rağmen oldukça yağlıdır. Tohum çekirdeği iki parçadan oluşur.

Defne yağının elde edilmesi için uzun süreli yüksek ısıya ihtiyaç duyulur. Ekim ayında toplanan tohumlar büyük kazanlarda bir miktar su ile kaynatılır. Kaynayan tohumlar kabuklarından ayrılır ve büyük topuzlarla dövülür. Tohumlardaki yağı almak için ateş üzerinde yaklaşık 20 saat bırakılır. Soğuma işleminden sonra yüzeye çıkan koyu yeşil renkli olan DEFNE YAĞI kazanın yüzeyinden el yordamı ile alınarak saklanır. Tadı oldukça acı olan bu yağ geleneksel defne sabununun hammaddesidir. Yaklaşık 10 kg ham tohumdan 1 kg defne yağı elde edilebilmektedir.

Geleneksel tarzda üretimi oldukça meşakkatli olan defne yağı Şenköy'de hala eski usullere uygun olarak üretilmektedir ve ortaya çıkan ürün %100 saf defne yağıdır. Bu nedenle Şenköylüler Defne Yağı piyasada marka ismiyle aranan tek defne yağıdır.

Şenköy yöresinde yıllık yaklaşık olarak 30 ton civarında defne tohum yağı işlenmektedir. Tohumların toplanması ve yağ çıkarılmasındaki işçiliği çok zor olduğundan fiyatı da bu oranda yüksektir.


NASIL SİPARİŞ VERİRİM?

Ürünlerimizden sipariş vermek için E-SATIŞ Mağazamızın Link'ine TIKLA: http://esatis.senkoyluler.com

GÖNDERİ ŞEKLİ

20 litrelik teneke kutularda ve çeşitli ebatlarda cam ve plastik şişe/kavanozlarda gönderimi yapılmaktadır. Tüm Türkiye'ye gönderim yapılabilmektedir. Gönderi haftanın belirli günlerinde anlaşmalı kargo şirketleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Uyarı: Şenköylüler Defne Yağı'nın satışı sadece Şenköylüler Web Sitesi üzerinden yapılmaktadır.


ŞENKÖYLÜLER DEFNE YAĞI FOTOĞRAFLARI

Kırma Yeşil Zeytin

Kırma Yeşil Zeytin

Kırma Yeşil Zeytin

 

Kırma Yeşil Zeytin

 

Kırma Yeşil Zeytin

Kırma Yeşil Zeytin

Kırma Yeşil Zeytin

Yasal Uyarı: Tüm içerik ve fotoğraf hakları www.senkoyluler.com'a aittir. Fotoğraflar izinsiz kullanılamaz.